Red Wine

Eichkogel 2015 Kollwentz 3L
Red quality wine from Austria, dry, 14% Vol, producer: Kollwentz, allergenes: contains sulphites
139,90 EUR
46,63 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
St. Laurent Reserve 2019 Schloss Gobelsburg 0,75L
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 12,5% Vol, producer: Schloss Gobelsburg, allergenes: contains sulphites
34,90 EUR
46,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Pinot Noir Reserve 2019 Schloss Gobelsburg 0,75L
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 13% Vol, producer: Schloss Gobelsburg, allergenes: contains sulphites
34,90 EUR
46,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Zweigelt Reserve 2019 Schloss Gobelsburg 0,75L
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 13,5% Vol, producer: Schloss Gobelsburg, allergenes: contains sulphites
34,90 EUR
46,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Summus Toscana IGT 2018 Banfi 0,75L
41,50 EUR
55,33 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Zweigelt Reserve 2019 Schloss Gobelsburg 1,5L Magnum
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 13,5% Vol, producer: Schloss Gobelsburg, allergenes: contains sulphites
71,90 EUR
25,68 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
St. Laurent Reserve 2019 Schloss Gobelsburg 1,5L Magnum
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 12,5% Vol, producer: Schloss Gobelsburg, allergenes: contains sulphites
71,90 EUR
47,93 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Merlot Privatkeller 2019 Schloss Gobelsburg 1,5L Magnum
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 13,5% Vol, producer: Schloss Gobelsburg, allergenes: contains sulphites
71,90 EUR
47,93 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Pinot Noir Reserve 2019 Schloss Gobelsburg 1,5L Magnum
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 13% Vol, producer: Schloss Gobelsburg, allergenes: contains sulphites
71,90 EUR
47,93 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Pietro dal Cero Amarone DOCG 2016 Ca dei Frati 0,75L
Red quality wine from Italy, dry, 16% Vol, producer: Ca dei Frati, allergenes: contains sulphites
69,90 EUR
93,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Excelsus Toscana IGT 2018 Banfi 0,75L
Red quality wine from Italy, dry, 15% Vol, prdocuer: Banfi, allergenes: contains sulphites
 
42,90 EUR
57,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Brunello di Montalcino Poggio all Oro DOCG 2016 Banfi
Red quality wine from Italy, dry, 14,5% Vol, producer: Banfi, allergenes: contains sulphites
 
139,90 EUR
186,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Merlot 2018 Lunzer 1,5L Lunzer 0,75L
Red quality wine from Austria, dry, 13,5% Vol, producer: Gerhard & Michaela Lunzer, allergenes: contains sulphites
39,90 EUR
26,60 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Cabernet Sauvignon 2018 Lunzer 0,75L
18,90 EUR
25,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Cabernet Sauvignon 2018 Lunzer 1,5L Magnum
39,90 EUR
26,60 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Cabernet Sauvignon 2017 Lunzer 1,5L Magnum
39,90 EUR
26,60 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Cabernet Merlot 2017 Lunzer 1,5L Magnum
39,90 EUR
26,60 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Rocca di Frassinello 2018 DOC Maremma Toscana Rocca di Frassinello 0,75L
Red quality wine DOC from Italy, dry, 14,5% Vol, producer: Rocca di Frassinello, allergenes: contains sulphites
45,90 EUR
61,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Baffonero 2019 DOC Maremma Toscana Rocca di Frassinello 0,75L
-8%
Red quality wine DOC from Italy, dry, 15% Vol, producer: Rocca di Frassinello, allergenes: contains sulphites
RRP 229,00 EUR
Only 209,00 EUR
278,67 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Chianti Classico Riserva DOCG Il Poggiale 2020 Castellare di Castellina 0,75L
Red quality wine DOCG from Italy, dry, 14,5% Vol, producer: Castellare di Castellina, allergenes: contains sulphites
37,90 EUR
50,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
241 to 260 (from a total of 485)