Red Wine

St. Laurent 2021 Umathum 0,75L
TOP
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 11,5% Vol, producer: Winery Umathum, allergenes: contains sulphites
13,90 EUR
18,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Ried Hallebuehl 2019 Umathum 0,75L
-3%
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 13,4% Vol, producer: Winery Umathum, allergenes: contains sulphites
RRP 49,90 EUR
Only 48,00 EUR
64,00 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Zweigelt 2021 Umathum 0,75L
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 13% Vol, producer: Winery Umathum, allergenes: contains sulphites
13,90 EUR
18,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Haideboden 2020 Umathum 0,75L
TOP
Red quality wine form Austria, fruity and dry, 13,0% Vol, producer: Winery Umathum, allergenes: contains sulphites
24,90 EUR
33,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Haideboden 2020 Umathum 0,375L
Red quality wine form Austria, fruity and dry, 13,0% Vol, producer: Winery Umathum, allergenes: contains sulphites
12,90 EUR
34,40 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Haideboden 2020 Umathum 1,5L
Red quality wine form Austria, fruity and dry, 13,0% Vol, producer: Winery Umathum, allergenes: contains sulphites
52,90 EUR
35,27 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Pinot Noir 2019 Umathum 0,75L
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 13,5% Vol, producer: Winery Umathum, allergenes: contains sulphites
36,90 EUR
49,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
St. Laurent vom Stein 2017 Umathum 0,75L
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 12,6% Vol, producer: Winery Umathum, allergenes: contains sulphites
49,90 EUR
66,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Barolo DOCG Sorano 2020 Alario Claudio 0,75L
-8%
Red quality wine DOCG from Italy, dry, 14,5% Vol, producer: Alario Claudio, allergenes: contains sulphites
 
RRP 49,90 EUR
Only 45,90 EUR
61,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Barolo DOCG Sorano 2020 Alario Claudio 0,75L
Red quality wine DOCG from Italy, dry, 14,5% Vol, producer: Alario Claudio, allergenes: contains sulphites
 
99,90 EUR
66,60 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Nebbiolo d`Alba DOC Cascinotto 2021 Alario Claudio 0,75L
Red quality wine DOC from Italy, dry, 14,5% Vol, producer: Alario Claudio, allergenes: contains sulphites
 
24,50 EUR
32,67 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Barbera d`Alba DOC Valletta 2021 Alario Claudio 0,75L
Red quality wine DOC from Italy, dry, 15% Vol, producer: Alario Claudio, allergenes: contains sulphites
 
24,50 EUR
32,67 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Nebbiolo d`Alba DOC Cascinotto 2021 Alario Claudio 1,5L Magnum
Red quality wine DOC from Italy, dry, 14,5% Vol, producer: Alario Claudio, allergenes: contains sulphites
 
49,90 EUR
33,27 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Barolo DOCG Riva Rocca 2020 Alario Claudio 0,75L
-6%
Red quality wine DOCG from Italy, dry, 14,5% Vol, producer: Alario Claudio, allergenes: contains sulphites
 
RRP 45,90 EUR
Only 42,90 EUR
57,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Montepulciano d`Abruzzo DOP Rocca Ventosa 2022 Tollo 1,5L
Red quality wine from Italy, dry, 13% Vol, producer: Tollo, allergenes: contains sulphites
9,90 EUR
6,60 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Colle Massari Montecucco Rosso Riserva DOC 2019 Colle Massari 0,75L
TOP
red quality wine DOC from Italy, dry, 14,5% Vol, producer: Colle Massari, allergenes: contains sulphites
13,90 EUR
18,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Lagrein Riserva Taber Alto Adige DOC 2021 Kellerei Bozen 0,75L
-4%
Red quality wine from Italy, fruity and dry, 14% Vol., producer: Winery Kellerei Bozen, allergenes: contains sulphites
 
RRP 49,90 EUR
Only 47,90 EUR
63,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Lagrein Merlot Riserva Mauritius Alto Adige DOC 2021 Kellerei Bozen 0,75L
TOP
Red quality wine from Italy, fruity and dry, 14% Vol., producer: Winery Kellerei Bozen, allergenes: contains sulphites
 
35,90 EUR
47,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Barbera d`Alba DOC Valletta 2021 Alario Claudio 1,5L Magnum
Red quality wine DOC from Italy, dry, 15% Vol, producer: Alario Claudio, allergenes: contains sulphites
 
49,90 EUR
33,27 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Pinot Noir 2021 Lunzer 0,75L
Red quality wine from Austria, dry, 13% Vol, producer: Gerhard & Michaela Lunzer, allergenes: contains sulphites
12,90 EUR
17,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
321 to 340 (from a total of 485)