Red Wine

Petit Verdot IGT 2021 Casale del Giglio 0,75L
Red quality wine from Italy, dry, 13,5% Vol, producer: Casale del Giglio, allergenes: contains sulphites
12,90 EUR
17,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Mater Matuta Lazio IGT 2017 Casale del Giglio 0,75L
Red quality wine IGT from Italy, dry, fruity and spicy, 14% Vol, producer: Casale del Giglio, allergenes: contains sulphites
47,90 EUR
63,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Tempranijo Lazio IGT 2020 Casale del Giglio 0,75L
Red quality wine IGT from Italy, dry, spicy and fruity, 14,5% Vol, producer: Casale del Giglio, allergenes: contains sulphites
19,50 EUR
26,00 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Cesanese Lazio IGT 2021 Casale del Giglio 0,75L
Red quality wine IGT from Italy, dry, spicy and fruity, 13% Vol, producer: Casale del Giglio, allergenes: contains sulphites
9,90 EUR
13,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Syrah 2015 Gesellmann 0,75L
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 15% Vol, producer: Gesellmann, allergenes: contains sulphites
31,50 EUR
42,00 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Eichkogel 2015 Kollwentz 0,75L
Red quality wine from Austria, dry, 14% Vol, producer: Kollwentz, allergenes: contains sulphites
32,90 EUR
43,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Eichkogel 2015 Kollwentz 1,5L
Red quality wine from Austria, dry, 14% Vol, producer: Kollwentz, allergenes: contains sulphites
66,90 EUR
44,60 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Blaufränkisch Kirschgarten 2015 Umathum 0,75L
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 13,3% Vol, producer: Winery Umathum, allergenes: contains sulphites
47,50 EUR
63,33 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Blaufränkisch Kirschgarten 2015 Umathum 1,5L
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 13,3% Vol, producer: Winery Umathum, allergenes: contains sulphites
95,00 EUR
63,33 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Blaufränkisch Kirschgarten 2015 Umathum 3L
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 13,3% Vol, producer: Winery Umathum, allergenes: contains sulphites
229,00 EUR
76,33 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Blaufränkisch Kirschgarten 2015 Umathum 0,375L
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 13,3% Vol, producer: Winery Umathum, allergenes: contains sulphites
24,90 EUR
66,40 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Sassicaia Bolgheri DOC 2015 Tenuta San Guido 1,5L

 
449,00 EUR
598,67 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
JO 2017 Salento Negramaro IGT Gianfranco Fino 0,75L
Red quality wine from Italy, dry, 14,5% Vol, producer: Gianfranco Fino, allergenes: contains sulphites
54,90 EUR
73,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Se 2017 Salento Primitivo IGT Gianfranco Fino 0,75L
TOP
Red quality wine IGT from Italy, dry, 16% Vol, producer: Gianfranco Fino, allergenes: contains sulphites
48,90 EUR
65,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Brunello di Montalcino Poggio all Oro DOCG 2012 Banfi
Red quality wine from Italy, dry, 14% Vol, producer: Banfi, allergenes: contains sulphites
 
124,90 EUR
166,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Chianti Classico Riserva DOCG 2015 Banfi 0,75L
14,90 EUR
19,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Excelsus Toscana IGT 2014 Banfi 0,75L
Red quality wine from Italy, dry, 14% Vol, prdocuer: Banfi, allergenes: contains sulphites
 
38,90 EUR
51,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Cuvée de Merin 2017 Neumeister 0,75L
Red quality wine from Austria, dry, 13,5% Vol, producer: Winery Neumeister, allergenes: contains sulphites
25,90 EUR
34,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Cuvée de Merin 2017 Neumeister 0,75L
Red quality wine from Austria, dry, 13,5% Vol, producer: Winery Neumeister, allergenes: contains sulphites
52,90 EUR
35,27 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Per Lui Primitivo Salento IGT 2015 Leone de Castris 0,75L
Red quality wine DOC from Italy, dry, 15% Vol, producer: Leone de Castris, allergenes: contains sulphites
29,90 EUR
39,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
81 to 100 (from a total of 485)