White Wine

Riesling Schütt Smaragd 2023 Knoll 1,5L
White quality wine from Austria, fruity and dry, 13,5% Vol, producer: Emmerich Knoll, allergenes: contains sulphites
139,90 EUR
93,27 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Canonico Toscana IGT 2023 Castellare di Castellina 0,75L
white quality wine IGT from Italy, dry, 13,5% Vol, producer: Castellare di Castellina, allergenes: contains sulphites
15,90 EUR
21,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Le Ginestre Toscana IGT 2023 Castellare di Castellina 0,75L
white quality wine IGT from Italy, dry, 13 Vol, producer: Castellare di Castellina, allergenes: contains sulphites
10,90 EUR
14,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Spartito Toscana IGT 2023 Castellare di Castellina 0,75L
white quality wine IGT from Italy, dry, 13,5% Vol, producer: Castellare di Castellina, allergenes: contains sulphites
15,90 EUR
21,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Phigaia After the White 2023 Serafini & Vidotto 0,75L
19,90 EUR
26,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Satrico Bianco Lazio IGT 2024 Casale del Giglio 0,75L
TOP
-6%
RRP 10,90 EUR
Only 10,20 EUR
13,60 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Riesling Tradition 2023 Kuhn 0,75L
White quality wine from Germany, fruity and dry, 11,5% Vol, producer: Winery Philipp Kuhn, allergenes: contains sulphites
11,40 EUR
15,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Sauvignon Blanc Vulkanland 2024 Frauwallner 0,75L
TOP
-4%
White quality wine from Austria, dry, 12,5% Vol, producer: Winery Frauwallner, allergenes: contains sulphites
RRP 14,95 EUR
Only 14,30 EUR
19,07 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Weissburgunder Vulkanland Steiermark DAC 2024 Frauwallner 0,75L
White quality wine from Austria, dry, 12,5% Vol, producer: Winery Frauwallner, allergenes: contains sulphites
11,95 EUR
15,93 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Morillon Vulkanland 2024 Frauwallner 0,75L
White quality wine from Austria, dry, 13% Vol, producer: Winery Frauwallner, allergenes: contains sulphites
12,90 EUR
17,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Welschriesling Vulkanland Steiermark DAC 2024 Frauwallner 0,75L
White quality wine DAC from Austria, dry, 11,5% Vol, producer: Winery Frauwallner, allergenes: contains sulphites
9,40 EUR
12,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Morillon Ried Buch 2022 Frauwallner 0,75L
White quality wine from Austria, dry, 13,5% Vol, producer: Winery Frauwallner, allergenes: contains sulphites
41,90 EUR
55,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Weissburgunder vom Buch GSTK Lage 2022 Frauwallner 0,75L
White quality wine from Austria, dry, 13,5% Vol, producer: Winery Frauwallner, allergenes: contains sulphites
41,90 EUR
55,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Sauvignon Blanc vom Buch G STK Lage 2019 Frauwallner 0,75L
White quality wine from Austria, dry, 13,5% Vol, producer: Winery Frauwallner, allergenes: contains sulphites
41,90 EUR
55,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Sauvignon Blanc Straden Privat Vulkanland 2021 Frauwallner 0,75L
White quality wine from Austria, dry, 13% Vol, producer: Winery Frauwallner, allergenes: contains sulphites
64,90 EUR
86,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Lighea 2024 Donnafugata 0,75L
White quality wine DOC from Italy, dry, 12,5% Vol, producer: Donnafugata, allergenes: contains sulphites
 
14,90 EUR
19,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Grüner Veltliner Federspiel Frauenweingärten 2024 Frischengruber 0,75L
White quality wine from Austria, fruity and dry, 12,5% Vol, producer: Frischengruber, allergenes: contains sulphites
12,90 EUR
17,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Grüner Veltliner Federspiel Kreuzberg 2024 Frischengruber 0,75L
TOP
-12%
White quality wine from Austria, fruity and dry, 12% Vol, producer: Frischengruber, allergenes: contains sulphites
RRP 16,50 EUR
Only 14,50 EUR
19,33 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Nasomatto IGT 2024 Ottella 0,75L
White quality wine IGT from Italy, dry, 12,5% Vol, producer: Ottella, allergenes: contains sulphites
12,40 EUR
16,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Friulano DOC Collio 2023 Blazic 0,75L
white quality wine DOC from Italy, dry, 13% Vol, producer: Blazic, allergenes: contains sulphites
16,90 EUR
22,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
181 to 200 (from a total of 294)