White Wine

Ribolla Gialla DOC Collio 2023 Blazic 0,75L
white quality wine DOC from Italy, dry, 12,5% Vol, producer: Blazic, allergenes: contains sulphites
16,90 EUR
22,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Sauvignon Blanc DOC Collio 2023 Blazic 0,75L
white quality wine DOC from Italy, dry, 13,5% Vol, producer: Blazic, allergenes: contains sulphites
16,90 EUR
22,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Pinot Bianco Riserva DOC Collio 2022 Blazic 0,75L
white quality wine DOC from Italy, dry, 13,5% Vol, producer: Blazic, allergenes: contains sulphites
21,90 EUR
29,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Vereinter Schatz 2024 MA Arndorfer 0,75L
 wine from Austria, fruity and dry, 12,5% Vol, producer: MA Arndorfer, allergenes: contains sulphites
12,00 EUR
16,00 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Riesling Strassertal 2024 Arndorfer 0,75L
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 11,5% Vol, producer: MA Arndorfer, allergenes: contains sulphites
11,50 EUR
15,33 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Grüner Veltliner Strasser Weinberge 2021 MA Arndorfer 0,75L
 fruity and dry, 13,5% Vol, producer: MA Arndorfer, allergenes: contains sulphites
18,00 EUR
24,00 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Etna Bianco Superiore DOC Contrada Volpare 2023 Maugeri 0.75L
TOP
White quality wine DOC from Italy, dry, 12,5% Vol, producer: Maugeri, allergenes: contains sulphites
 
27,90 EUR
37,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Grüner Veltliner Kreutles Federspiel 2024 Knoll 0,75
White quality wine from Austria, fruity and dry, 12,5% Vol, producer: Emmerich Knoll, allergenes: contains sulphites
22,50 EUR
30,00 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Loibner Riesling Federspiel 2024 Wachau DAC Knoll 0,75L
White quality wine from Austria, fruity and dry, 12% Vol, producer: Emmerich Knoll, allergenes: contains sulphites
22,90 EUR
30,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Catarratto Terre Siciliane IGT 2024 Maugeri 0.75L
White quality wine IGT from Italy, dry, 13,5% Vol, producer: Maugeri, allergenes: contains sulphites
 
24,90 EUR
33,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Etna Bianco Superiore DOC Contrada Volpare Frontebosco 2023 Maugeri 0.75L
White quality wine DOC from Italy, dry, 12,5% Vol, producer: Maugeri, allergenes: contains sulphites
 
49,90 EUR
66,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Etna Bianco Superiore DOC Contrada Praina Frontemare 2023 Maugeri 0.75L
White quality wine DOC from Italy, dry, 12,5% Vol, producer: Maugeri, allergenes: contains sulphites
 
49,90 EUR
66,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Chardonnay Riserva Stegher Alto Adige DOC 2022 Kellerei Bozen 0,75L
White quality wine from Italy, fruity and dry, 14% Vol., producer: Winery Kellerei Bozen, allergenes: contains sulphites
 
27,90 EUR
37,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Ceslar Gewürztraminer Alto Adige DOC 2024 Kellerei Bozen 0,75L
White quality wine from Italy, fruity and dry, 14,5% Vol., producer: Winery Kellerei Bozen, allergenes: contains sulphites
 
14,30 EUR
19,07 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Kleinstein Gewürztraminer Alto Adige DOC 2024 Kellerei Bozen 0,75L
White quality wine from Italy, fruity and dry, 14,5% Vol., producer: Winery Kellerei Bozen, allergenes: contains sulphites
 
18,90 EUR
25,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Sauvignon Blanc Mock Alto Adige DOC 2024 Kellerei Bozen 0,75L
White quality wine from Italy, fruity and dry, 14% Vol., producer: Winery Kellerei Bozen, allergenes: contains sulphites
 
15,90 EUR
21,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Sauvignon Blanc  Alto Adige DOC 2024 Kellerei Bozen 0,75L
White quality wine from Italy, fruity and dry, 14% Vol., producer: Winery Kellerei Bozen, allergenes: contains sulphites
 
13,50 EUR
18,00 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Chardonnay Alto Adige DOC 2024 Kellerei Bozen 0,75L
White quality wine from Italy, fruity and dry, 13,5% Vol., producer: Winery Kellerei Bozen, allergenes: contains sulphites
 
11,20 EUR
14,93 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Chardonnay Steinriegel 2023 Gesellmann 0,75L
White quality wine from Austria, fruity and dry, 14% Vol, producer: Winery Gesellmann, allergenes: contains sulphites
29,90 EUR
39,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
201 to 220 (from a total of 294)