Red Wine

Poggio Lombrone Montecucco Sangiovese Riserva DOCG 2017 Colle Massari 0,75L
red quality wine DOCG from Italy, dry, 14,5% Vol, producer: Colle Massari, allergenes: contains sulphites
28,99 EUR
38,65 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
L`Alberello Bolgheri Rosso Superiore DOC 2020 Grattamacco 0,75L
red quality wine DOC from Italy, dry, 14,5% Vol, producer: Grattamacco, allergenes: contains sulphites
61,90 EUR
82,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Grattamacco Bolgheri Rosso Superiore DOC 2020 Grattamacco 0,75L
TOP
-5%
red quality wine DOC from Italy, dry, 14,5% Vol, producer: Grattamacco, allergenes: contains sulphites
RRP 89,90 EUR
Only 85,00 EUR
113,33 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Rosso di Montalcino DOC 2020 Poggio di Sotto 0,75L
red quality wine DOC from Italy, dry, 13,5% Vol, producer: Poggio di Sotto, allergenes: contains sulphites
62,90 EUR
83,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Brunello di Montalcino DOCG 2018 Poggio di Sotto 0,75L
red quality wine DOCG from Italy, dry, 14% Vol, producer: Poggio di Sotto, allergenes: contains sulphites
179,90 EUR
239,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Heimspiel Blauer Zweigelt Merlot Ried Buch 2018 Frauwallner 0,75L
Red quality wine from Austria, dry, 13,5% Vol, producer: Frauwallner, allergenes: contains sulphites
23,90 EUR
31,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
A`Kira 2019 Arachon TFXT 0,75L
Red quality wine from Austria, fruity and dry, 13% Vol, producer: Arachon TFXT, allergenes: contains sulphites
15,50 EUR
20,67 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
St. Magdalener Alto Adige DOC 2022 Kellerei Bozen 0,75L
Red quality wine from Italy, fruity and dry, 12,5% Vol., producer: Winery Kellerei Bozen, allergenes: contains sulphites
 
10,00 EUR
13,33 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Lagrein Riserva Prestige Alto Adige DOC 2020 Kellerei Bozen 0,75L
Red quality wine from Italy, fruity and dry, 14% Vol., producer: Winery Kellerei Bozen, allergenes: contains sulphites
 
27,90 EUR
37,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Lagrein Merlot Riserva Mauritius Alto Adige DOC 2020 Kellerei Bozen 0,75L
Red quality wine from Italy, fruity and dry, 14% Vol., producer: Winery Kellerei Bozen, allergenes: contains sulphites
 
35,90 EUR
47,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Cabernet Riserva Mumelter Alto Adige DOC 2019 Kellerei Bozen 0,75L
Red quality wine from Italy, fruity and dry, 14% Vol., producer: Winery Kellerei Bozen, allergenes: contains sulphites
 
35,90 EUR
47,87 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Merlot Riserva Siebeneich Alto Adige DOC 2019 Kellerei Bozen 0,75L
Red quality wine from Italy, fruity and dry, 14,5% Vol., producer: Winery Kellerei Bozen, allergenes: contains sulphites
 
33,90 EUR
45,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Blauburgunder Riserva Thalman Alto Adige DOC 2020 Kellerei Bozen 0,75L
Red quality wine from Italy, fruity and dry, 13,5% Vol., producer: Winery Kellerei Bozen, allergenes: contains sulphites
 
27,90 EUR
37,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Pietro dal Cero Amarone DOCG 2017 Ca dei Frati 1,5L Magnum
129,00 EUR
86,00 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Vino Nobile di Montepulciano DOCG Santa Caterina 2020 Trerose 0,75L
-6%
Red quality wine DOCG from Italy, dry, 14% Vol, producer: Trerose, allergenes: contains sulphites
RRP 14,90 EUR
Only 13,90 EUR
18,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Vino Nobile di Montepulciano DOCG Santa Caterina 2019 Trerose 1,5L Magnum
Red quality wine DOCG from Italy, dry, 14,5% Vol, producer: Trerose, allergenes: contains sulphites
31,90 EUR
21,27 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Brunello di Montalcino DOCG 2018 Val di Suga 0,75L
Red quality wine DOCG from Italy, dry, 14% Vol, producer: Val di Suga, allergenes: contains sulphites
31,90 EUR
42,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Barolo DOCG Riva Rocca 2019 Alario Claudio 0,75L
-10%
Red quality wine DOCG from Italy, dry, 14,5% Vol, producer: Alario Claudio, allergenes: contains sulphites
 
RRP 47,90 EUR
Only 42,90 EUR
57,20 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Barolo DOCG Sorano 2019 Alario Claudio 0,75L
TOP
-9%
Red quality wine DOCG from Italy, dry, 14,5% Vol, producer: Alario Claudio, allergenes: contains sulphites
 
RRP 51,90 EUR
Only 46,90 EUR
62,53 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
Barolo DOCG Sorano 2019 Alario Claudio 0,75L
Red quality wine DOCG from Italy, dry, 14,5% Vol, producer: Alario Claudio, allergenes: contains sulphites
 
105,90 EUR
70,60 EUR per liter
incl. 19% tax excl. Shipping costs
281 to 300 (from a total of 485)